Wintercompetitie 6 maart 2022
3 km Rowing
Time trial
Sunday 6 Mar '22, 09:15
Web site
Share
View
Details
Auto scroll
Grouping
By category
Name
Result
Result handicap
Speed
senioren
1
st
Koen ter Horst
1
senioren
·
Oud Boreas
12:58.6
0.0
(1)
13:56.2
0.0
(3)
1.074
2:09.8
/500m
2
nd
Benjamin Beekman
10
senioren
·
Zalne
13:03.9
+5.3
(2)
12:53.7
-1:02.5
(1)
0.987
2:10.7
/500m
3
rd
Robert Orsel
7
senioren
·
Illisos
14:25.9
+1:27.3
(3)
14:25.0
+28.8
(4)
0.999
2:24.3
/500m
4
th
Ren?e van der Kloos
28
senioren
·
Buitenkant
15:17.4
+2:18.8
(4)
13:15.4
-40.8
(2)
0.867
2:32.9
/500m
5
th
Suzanne Nagel
26
senioren
·
Oberon
16:16.8
+3:18.2
(5)
14:33.3
+37.0
(5)
0.894
2:42.8
/500m
jeugd
1
st
Jochem Wijnands
16
jeugd
·
Vispoort
13:05.9
0.0
(1)
12:21.1
0.0
(1)
0.943
2:11.0
/500m
2
nd
Oliver Berends
2
jeugd
·
De vrolijkheid
13:59.3
+53.4
(2)
14:57.2
+2:36.1
(5)
1.069
2:19.9
/500m
3
rd
Sander van der Kloos
20
jeugd
·
Boerengans
14:35.4
+1:29.5
(3)
13:35.9
+1:14.8
(3)
0.932
2:25.9
/500m
4
th
Wessel Immeker
23
jeugd
·
Jufferenwal
14:51.2
+1:45.3
(4)
13:29.2
+1:08.1
(2)
0.908
2:28.5
/500m
5
th
Stijn Rook
17
jeugd
·
Steenpoort
15:26.9
+2:21.0
(5)
14:34.1
+2:13.0
(4)
0.943
2:34.5
/500m
masters
1
st
Liesbeth Krol
13
masters
·
Dineke Bollaert
12:38.0
0.0
(1)
12:13.7
0.0
(1)
0.968
2:06.3
/500m
2
nd
Jan Bezemer
3
masters
·
Stadshagen
12:39.7
+1.7
(2)
13:32.1
+1:18.4
(9)
1.069
2:06.6
/500m
3
rd
Rene ten Thije
14
masters
·
F47
13:00.7
+22.7
(3)
12:29.5
+15.7
(2)
0.960
2:10.1
/500m
4
th
Ruben Dijk
4
masters
·
Muhhekunnetuk
13:14.8
+36.8
(4)
13:56.1
+1:42.4
(10)
1.052
2:12.5
/500m
5
th
Jan Heerschop
15
masters
·
Sassenpoort
14:05.4
+1:27.4
(5)
13:20.6
+1:06.8
(6)
0.947
2:20.9
/500m
6
th
Bert van Apeldoorn
12
masters
·
Jan Upmeyer
14:34.6
+1:56.6
(6)
14:07.5
+1:53.7
(12)
0.969
2:25.8
/500m
7
th
Jan Kolthof
30
masters
·
Carolus Clusius
14:45.9
+2:07.9
(7)
12:40.1
+26.4
(3)
0.858
2:27.7
/500m
8
th
Bas van den Boom
8
masters
·
Zamenhof
14:46.2
+2:08.2
(8)
14:40.0
+2:26.3
(13)
0.993
2:27.7
/500m
9
th
Mathieu van der Veen
23
masters
·
Langenholte
14:54.9
+2:16.9
(9)
13:26.3
+1:12.6
(7)
0.901
2:29.2
/500m
10
th
Diana Pekkeriet
25
masters
·
Ellen Meliesie
14:57.3
+2:19.3
(10)
13:27.6
+1:13.8
(8)
0.900
2:29.6
/500m
11
th
Arendien Pruim
31
masters
·
Dalmatier
15:14.7
+2:36.7
(11)
13:01.2
+47.4
(5)
0.854
2:32.5
/500m
12
th
Remond Souren
24
masters
·
Tiwaz
15:30.0
+2:52.0
(12)
13:57.9
+1:44.2
(11)
0.901
2:35.0
/500m
13
th
Corrie Feenstra
36
masters
·
Nico Rienks
15:38.5
+3:00.5
(13)
12:45.8
+32.1
(4)
0.816
2:36.4
/500m
14
th
Marieke Verhagel
18
masters
·
Mariska Mulder
16:05.0
+3:27.0
(14)
15:03.2
+2:49.5
(15)
0.936
2:40.8
/500m
15
th
Toon van Beek
32
masters
·
pink d
17:35.5
+4:57.5
(15)
14:51.9
+2:38.2
(14)
0.845
2:55.9
/500m
C-Boot
1
st
Karsten Flier
9
C-Boot
·
Het Eiland
15:16.7
0.0
(1)
15:08.4
0.0
(7)
0.991
2:32.8
/500m
2
nd
Dhr. Koiter
38
C-Boot
·
Vechtjas
15:30.2
+13.5
(2)
13:06.9
-2:01.5
(1)
0.846
2:35.0
/500m
3
rd
Jan Gerrit Dekker
21
C-Boot
·
Reinier Paping
15:40.7
+24.0
(3)
14:28.3
-40.2
(4)
0.923
2:36.8
/500m
4
th
Marcel Witteveen
33
C-Boot
·
Henk Angenent
16:25.1
+1:08.4
(4)
13:43.5
-1:24.9
(3)
0.836
2:44.2
/500m
5
th
Jan-Feije Slauerhoff
37
C-Boot
·
Oefengans
16:34.0
+1:17.3
(5)
13:27.1
-1:41.3
(2)
0.812
2:45.7
/500m
6
th
Judith Mulder
19
C-Boot
·
Boerendans
16:42.6
+1:25.9
(6)
15:38.4
+30.0
(8)
0.936
2:47.1
/500m
7
th
Daphne Bouwman
29
C-Boot
·
Frisse Wind
17:11.4
+1:54.7
(7)
14:52.2
-16.3
(5)
0.865
2:51.9
/500m
8
th
Monique Mensink
35
C-Boot
·
Ag-Niet
18:17.7
+3:01.0
(8)
14:56.8
-11.6
(6)
0.817
3:03.0
/500m
9
th
Natasja Ballast
34
C-Boot
·
Jeen van den Berg
19:29.6
+4:12.9
(9)
16:00.2
+51.8
(9)
0.821
3:14.9
/500m
DNS = Did not Start, DNF = Did not Finish, DQ = Disqualified
Timing with
RaceClocker.com
Link to
start list
or share the QR code
Close
Close